AUTOMATIZACE BUDOV

Loxone je jedním z lídrů trhu v oblasti automatizace budov, inteligentních budov, měřící a regulační techniky (MaR).

Co je automatizace budov?

Automatizace budov je automatické řízení, regulace, monitorování a optimalizace funkcí jako stínění, osvětlení, vytápění a dalších technologií budov. To vše v jednom inteligentním systému a s důrazem na pohodlí, bezpečnost a energetickou účinnost. 

Řešení je vhodné pro kancelářské budovy, restaurace, hotely a další komerční či průmyslové objekty. Pojem inteligentní budovy, chytré budovy či smart building označuje řešení automatizace pro komerční a veřejné nebytové budovy. 

Proč automatizace budov?

Investorům, provozovatelům i uživatelům budov se vyplatí do automatizace investovat. 

Hlavní výhody řešení automatizace v budovách

Bezpečnost 

lidí i budovy


Efektivita

 budovy (úspora zdrojů, snížení provozních nákladů) 

Pohodlí 

pro uživatele, obsluhu a obyvatele 

Vynaložené úsilí a náklady na technologie inteligentních budov (1-2 % z nákladů na stavbu) se obvykle vrátí během několika let díky velkému potenciálu úspor. Investorům se vyplatí na inteligenci vsadit.

Udržitelná výstavba šetřící zdroje je na trhu s nemovitostmi velmi žádaná. Certifikáty udržitelnosti jako DGNB, ÖGNI, LEED nebo BREEAM je možné pro inteligentní budovy získat v mnoha zemích světa. Jejich hodnota je stabilní i v nejistých dobách. 

Oblasti použití automatizace budovy

Systém automatizace budov lze použít v mnoha různých projektech. Od obytných budov po pivovary. Poznejte různé oblasti použití systému inteligentního řízení budov: 

Zvyšují hodnotu a atraktivitu rezidenčních developerských projektů a chrání budovu před škodami.

Hosté hotelů a gastro podniků zažijí wow efekt a nezapomenutelné zážitky z pobytu v daném zařízení. 

Nizozemská národní loterie byla díky řešení automatizace s Loxone vyhlášena nejudržitelnější budovou na světě.

Pro řadu výrobců montovaných domů je technologie Loxone základním standardem jejich projektů.

Kombinace spolehlivého hardwaru a výkonného softwaru Loxone předurčuje úspěch pro jakýkoliv typ projektu.

PODPORA

Servisní balíčky

Nejnovější referenční projekty:

Apartmány Opatov

Cíl projektu

Nedaleko Opatova na Moravě roste areál s moderními mezonetovými apartmány. Celkem 21 objektů nahradí bývalé rekreační středisko nedaleko rybníka Vidlák. Nadstandardní apartmány developer postaví podle nejnovějších trendů a požadavků na moderní bydlení, proto domy vybaví i řadou technologií. Ty potřebují inteligentní ovládání. 

Řešení

Loxone technologie chytře propojí. Teplota i vzduch tak budou řízené a maximálně efektivně s naprosto minimálními nároky na obsluhu. Okna se budou moci sama otevírat a zastiňovat, a to i v nepřítomnosti obyvatel, aby byla v objektech ideální teplota. Loxone se postará o příjemnou světelnou atmosféru a komplexní zabezpečení. Inteligentní energetický management bude maximálně efektivní. 

Energetická účinnost

Stavebnictví se podílí 40 % na spotřebě energie a 36 % na emisích skleníkových plynů v EU (zdroj: stavba.tzb-info.cz). Automatizací v komerčních budovách je možné ušetřit až 50 % celkové spotřeby energie díky chytrému energetickému managementu, který reaguje na aktuální poptávku stavby.

Kolik energie ušetří inteligentní budova?

Automatizace budovy propojuje různé systémy a instalace v chytrých budovách či domácnostech. Síťové propojení umožňuje různé úrovně automatizace. Například komerční budova s vysokou úrovní automatizace spotřebuje přibližně o 30 % méně tepelné energie a až o 13 % méně elektřiny ve srovnání s budovou s nízkou úrovní automatizace. 

Inovace v oblasti stavebních technologií se každým rokem zvyšují a s nimi i možnosti úspor. Uvedené hodnoty jsou převzaty z norem DIN V 18599-11 a EN 15323. Existují také studie, jako je ta z Vysoké školy aplikovaných věd v Biberachu, podle níž je možné dosáhnout až 49% úspory energie.

Proč si vybrat právě nás?

Výjimečnost společnosti Evora Smart s.r.o. spočívá v kompletní dodávce technologií zařízení budov včetně automatizaci smart řízení Loxone.

U nás najdete vše na jednom místě. O nic se nemusíte starat. Připravíme vám řešení přímo na míru a vyřešíme všechny záludnosti. Vše nainstalujeme a naprogramujeme podle vašich představ. Systém LOXONE bude nepřetržitě pracovat pro vás! Dokonce se bude učit z vašich zvyklostí a bude přizpůsobovat instalace podle toho. Dokážeme propojit všechny stávající i budoucí zařízení a vše pak máte integrováno na jednom místě. Osvětlení, vytápění, stínění, klimatizaci, hudbu, zabezpečení a alarm... 

Projekce

Jsme Gold Partnerem LOXONE.

Individuálně pracujeme s každým klientem a navrhneme řešení, vypracujeme návrh a zhotovíme projektovou dokumentaci na míru. Tu pak zpracováváme v koordinaci se všemi profesemi TZB.

Naše znalost dodávaných technologií nám umožňuje smysluplný návrh systému.

Realizace


Dle projektové dokumentace kompletně zrealizujeme Váš chytrý dům. Používáme nejmodernější technologie pro dosažení nejlepších výsledků. Naší snahou je přiblížit se ideálnímu prostředí.

Díky mnohaletým znalostem technologií dokážeme smysluplně integrovat všechna dodaná zařízení.

Konfigurace


Systém pracuje jako celek ve spolupráci s ostatními instalovanými prvky chytrého domu. Program je vždy navržen v rámci projektu s důrazem na požadavky a přání klienta.

 Využíváme standardů Loxone, díky kterému se dlouholeté zkušenosti přenesou do praxe.  

Servis


Systém navrhujeme s ohledem na přání klienta a možnost dalšího rozšíření. 


Zajistíme kompletní servis a údržbu. Záruční i pozáruční. Spokojenost zákazníků je pro nás vším!

Čím je Loxone výjimečný?


Nepotřebuje cloud

Záleží nám na bezpečnosti, nepotřebujeme těžit vaše data a naše produkty fungují i bez připojení k internetu. 

Vše od jednoho výrobce

Sami navrhujeme hardware, vyvíjíme a aktualizujeme software, poskytujeme podporu.


Spolupráce zařízení

U nás nejde o chytrá zařízení fungující jednotlivě. My tyto věci propojujeme, abychom docílili jejich vzájemné efektivní spolupráce.

Nejvyšší standard kvality

Vývoj ani výrobu jsme neodsunuli do Číny. Kvalita je pro nás klíčová stejně jako to, aby naše produkty spolehlivě fungovaly i po desetiletí. 

Na velikosti nezáleží

Byt, dům a dokonce i celá budova jako hotel nebo továrna, zvládneme cokoliv. 


Jednoduchá rozšiřitelnost

Nemusíte kupovat všechno hned, stačí začít a budovat svůj Real Smart Home postupně.


Trvalá kompatibilita

I po letech jsou naše produkty stále vzájemně kompatibilní, není nutné po čase hardware nebo software měnit za nejnovější verze.

Moderním bydlením žijeme

A to doslova - v našich domovech. V práci pak s nadšením vytváříme řešení, s nímž chceme sami bydlet.

Názory poskytovatelů automatizace budov

Proč je Loxone ideální pro automatizaci budov s více dílčími jednotkami?

Čím větší projekt, tím složitější požadavky.
Zde se plně spoléhám na Loxone, protože mohu zachovat flexibilní strukturu. Pokud má zákazník speciální požadavek, mohu využít otevřenosti systém
u.  

Wolfgang Schnepel

prodoing GmbH

Těší mě zejména to, že je technologie mimořádně stabilní a spolehlivá. Díky tomu není nutné volat servisní službu a zákazník i obyvatelé jsou spokojeni.

Robin Salewski

ecopower

Pod jeden systém jsem sjednotil řízení technologií ubytování, produkce vína a vinného sklepa. Pořizovací náklady se tím zásadně sníží, protože se ovládání rozloží do jednoho systému.

Jiří Harmáček

ASSEC Computers

Jak funguje automatizace budov?

Měření a regulace (MaR) má pro automatizaci klíčový význam. Důležitou roli zde sehrává hardware jako senzory, aktory, řídicí mozek budovy (Miniserver), dále také technologie Air, Link a Tree pro komunikaci všech komponent v systému a rozvaděči. Argumentem pro automatizaci budovy s Loxone je i jeho výkonný software. Programování i vizualizace technologií ve smart building je intuitivní a snadné. 

VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Sníte o vlastním projektu s Loxone, ale nevíte, jak a kde nejlépe začít? Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.