FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY

Elektrická energie za pouhou 1 Kč/kWh

Fotovoltaika změní váš život! 

Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou často vnímány jako drahé investice. Nicméně při pohledu na celkovou životnost systému, která spolehlivě přesahuje 20 let, se investice do FVE stává mnohem atraktivnější. Pokud rozpočítáme náklady na pořízení, instalaci a údržbu FVE během její životnosti, můžeme zjistit, že celkové náklady na vyrobenou energii jsou ve skutečnosti velmi příjemné a pohybují se okolo 1 Kč/kWh*

To znamená, že náklady na energii vyrobenou touto FVE činí pouze 1 Kč za 1 kWh, což je konkurenceschopná cena ve srovnání s tradičními zdroji energie. Navíc, fotovoltaika je čistá a obnovitelná forma energie, která přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů a k ochraně životního prostředí.

Důležité je také poznamenat, že náklady na fotovoltaické systémy klesají a jejich účinnost se zvyšuje, což znamená, že v budoucnu by mohla být cena za 1 kWh ještě nižší. 


* Propočet návratnosti se může mírně lišit v závislosti na různých cenách instalace a dalších faktorech, jako jsou údržba, opravy, míra výroby energie a další. Nicméně, odchylky jsou obecně malé.

Další důležitá fakta

Moderní technologie: FVE představuje moderní, inovativní technologii, která může zvýšit vnímání hodnoty nemovitosti. Lidé často vnímají domy s FVE jako pokrokové a dobře udržované. FVE snižuje spotřebu energie z tradičních zdrojů, což činí nemovitost energeticky účinnější. Energeticky účinné domy jsou atraktivnější pro kupce, neboť přinášejí nižší provozní náklady a menší závislost na nestabilních cenách energie.

Energetická účinnost: FVE snižuje spotřebu energie z tradičních zdrojů, což činí nemovitost energeticky účinnější. Energeticky účinné domy jsou atraktivnější pro kupce, neboť přinášejí nižší provozní náklady a menší závislost na nestabilních cenách energie.

Ekologická udržitelnost: FVE využívá obnovitelný zdroj energie, sluneční světlo, a tím snižuje emise skleníkových plynů. Zájem o ekologicky šetrné domy roste, protože stále více lidí si uvědomuje důležitost ochrany životního prostředí.

Energetická nezávislost: Vlastníci nemovitostí s FVE se stávají méně závislými na dodavatelích energie a jejich cenových výkyvech. Energetická nezávislost je pro mnoho lidí atraktivní, protože snižuje riziko vystavení se nestabilitě na trhu s energií.

Podrobný výpočet FVE 20let/1kWh

 1. 10 kWp FVE vyrobí za rok cca 10 MWh (10 000 kWh). Za 20 let (životnost FVE je vyšší) vyrobí cca 200 MWh (200 000 kWh).
 2. Pořizovací cena FVE s dotací: Pořizovací cena FVE (bez bateriového úložiště) cca 405 000 Kč. Předpokládejme, že získáte dotaci ve výši 185 000 Kč. Po zohlednění dotace činí pořizovací cena FVE: 405 000 Kč - 190 000 Kč = 215 000 Kč.
 3. Cena za 1 kWh během životnosti FVE s dotací: 215 000 Kč (pořizovací cena s dotací) / 200 000 kWh (vyrobená energie za 20 let) = 1,075 Kč/kWh

Shrnutí

Rychlá návratnost investice

Vzhledem k dnešním cenám energie, které dosahují i 7 Kč/kWh, a nestabilitě na trzích se investice do fotovoltaických systémů stává ještě atraktivnější. Vyšší ceny energie z tradičních zdrojů zvyšují úspory získané z fotovoltaických systémů, což vede k rychlejší návratnosti investice, která se s dotací dnes pohybuje okolo jen 5let.

Ekologická udržitelnost

FVE využívají obnovitelný zdroj energie, sluneční světlo, což snižuje emise skleníkových plynů a přispívá k ochraně životního prostředí

Zvýšení hodnoty nemovitosti

FVE zvyšují hodnotu nemovitosti díky energetické účinnosti, ekologické udržitelnosti, energetické nezávislosti a moderní technologii.  

Stabilní výroba energie

FVE poskytují stabilní zdroj energie, který je méně závislý na nestabilitě trhu s energií a cenách. 

Snadná údržba 

FVE mají obecně nízké náklady na údržbu a dlouhou životnost, což činí tuto technologii spolehlivou a efektivní. 

Nezávislost na geopolitických událostech

FVE snižují závislost na dovozu energie a zlepšují energetickou bezpečnost, což snižuje vliv geopolitických událostí na ceny energie. 

Protiinflační investice

Pokud ceny energie rostou v důsledku inflace, úspory (zisky) získané z vlastní výroby energie pomocí FVE se zvyšují. To znamená, že hodnota investice do FVE roste v souvislosti s rostoucími cenami energie i inflací obecně. Zhodnocení čistě v matematické podobě se pohybuje kolem 20%

Snížení nákladů 

Díky instalaci fotovoltaického systému můžete ušetřit až 80 % na nákladech za elektrickou energii.

Pro financování instalace máte na výběr buď možnost zaplatit hotově, nebo vám můžeme pomoci získat výhodný úvěr na vaši instalaci.


Individuální řešení přímo pro vás

Pro vás navrhujeme individuální a komplexní řešení, které bude přizpůsobeno vašemu domu, vašim potřebám a za cíl bude mít co nejvyšší optimalizaci výkonu.

Šetříte přírodu a získáte nezávislost

Díky výraznému snížení uhlíkové stopy přispíváte ke šetrnosti k životnímu prostředí.

Při výpadku proudu už se nemusíte bát problémů, protože jste energeticky nezávislí.

Evropská záruka

 30 let na výkonnost solárních panelů

až 25 let na střídače

Realizace na klíč

Elektrárnu vám zhotovíme po celé České republice. Instalaci provedeme a podáme žádost o připojení k distribuční soustavě.

Dotace až 225 000,- / 285000,-

Vyřídíme za vás dotaci z programu Nová zelená úsporám. Zajistíme dokumentace a vyřízení veškeré administrativy.

Proč si vybrat nás pro vaši fotovoltaickou elektrárnu?

 1. Kvalita a bezpečnost na prvním místě: Používáme nejvyšší kvalitu systémů se všemi důležitými bezpečnostními prvky, včetně protipožární a proti přepěťové ochrany.

 2. Spolehlivé komponenty od předních výrobců: Spolupracujeme s renomovanými světovými značkami jako SWISS SOLAR, MEGASOL a SOLAX, což nám umožňuje ručit za kvalitu a dlouhou životnost našich komponent.

 3. Profesionální návrh a plánování: Využíváme špičkový návrhářský software PV*SOL premium pro modelaci a optimalizaci FVE, což nám umožňuje identifikovat a eliminovat slabá místa a potenciální rizika.

 4. Odborná instalace: Zajišťujeme komplexní instalace pro domácnosti, včetně řízení systému, s důrazem na kvalitu a profesionální provedení.

 5. Individuální řešení pro vaše potřeby: Pro každého klienta vytváříme přesná a funkční řešení, která odpovídají konkrétním potřebám a možnostem dané nemovitosti.

 6. Realistické přístupy, maximální výnos: Naším hlavním cílem je poskytnout unikátní řešení, které maximalizuje výnosy při optimálních nákladech. Neslibujeme "vzdušné zámky" - místo toho pečlivě zohledňujeme požadavky zákazníka, možnosti v dané lokalitě, stavbě a umístění, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.

 7. Působíme na trhu již 13 let, což garantuje záruku kvality a spolehlivosti! Tato dlouhá historie svědčí o 100% schopnosti pečovat o své zákazníky a vždy splnit daná očekávání a sliby.

Vyberte si nás pro vaši fotovoltaickou elektrárnu a získejte profesionální služby, kvalitní komponenty a individuální řešení, která splní vaše potřeby a představy. 


Panely MEGASOL: Vysoká účinnost a inovace v jednom

Solární panely MEGASOL přinášejí špičkovou technologii RearCon, díky které dosahují rekordní modulové účinnosti až 23,2 %. To je nejvyšší hodnota pro komerčně vyráběné solární panely na trhu. Díky tmavé optice a neviditelným kontaktům jsou panely také esteticky atraktivní. 

RearCon, neboli "zadní kontakt", znamená, že veškeré kontakty byly přesunuty z přední strany panelu na zadní stranu. Tato inovativní technologie přináší výrazné zlepšení ve výkonu, ceně, odolnosti a estetice. 

Odstraněním kontaktů z přední strany panelu získáme větší aktivní plochu článku, což vede ke zvýšení účinnosti. Panely MEGASOL tak nabízejí:  

 • Nejúčinnější plně černý solární modul (s celým černým povrchem).
 • Nejúčinnější sklo-sklo solární modul (s předním a zadním sklem).
 • Nejúčinnější bifaciální solární modul (zvyšuje výkon o 5-30 % díky produkci elektřiny z obou stran panelu).
 • Nejkompaktnější solární modul s výkonem 400+ Wp.


Navíc MEGASOL poskytuje evropskou záruku na výkon 30 let, což podtrhuje důvěru ve svou kvalitu. Jako švýcarský výrobce se zárukou platnou v Evropě nabízí spolehlivost a klid pro vaši investici. 

Panely SWISS SOLAR: Výkonné solární řešení se špičkovou účinností 

 • SWISS SOLAR nabízí nejvýkonnější solární moduly s maximální účinností až 21,57 %. Díky vyššímu výnosu na plochu a nižším nákladům na BOS získáte vyšší výkonové třídy za příznivé ceny.
 • Technologie IBEX EiGER umožňuje vylepšit běžné krystalické solární články a moduly bez potřeby složitého nového designu nebo speciálních systémových komponentů. Tato technologie zajišťuje funkčnost panelů i ve dnech s nízkou intenzitou slunečního záření, jako jsou zamračené nebo deštivé dny.
 • Dále technologie HC minimalizuje negativní dopad mikrotrhlin a stínů na výkon solárních panelů, což zvyšuje jejich celkovou efektivitu a výnos.

SWISS SOLAR jako švýcarský výrobce poskytuje záruku na výkon po dobu 30 let, která platí v rámci Evropy. Tímto způsobem získáváte spolehlivé a dlouhodobě výkonné solární řešení pro vaši investici. 


Střídač Alpha-ESS s bateriovým modulem: Vysokovýkonný a flexibilní systém skladování energie

SPECIFIKACE SMILE-T10-HV

Model SMILE-T10-HV představuje 10kW systém skladování energie s 8,2kWh vysokonapěťovým bateriovým modulem. Tento třífázový střídač disponuje modulárním designem ve stylu Lego, což umožňuje snadnou instalaci a rozšiřování podle individuálních potřeb až na 8,2 - 49,2 kWh. Systém nabízí záruku 10 000 cyklů a 10letou záruku na výkon baterie, přičemž předpokládaná životnost činí 20 let.

Inteligentní ovládání systému zajišťuje maximální využití vlastní spotřeby, a díky kompatibilitě IoT je možné vytvořit chytrou domácnost. Sledujte svůj systém nepřetržitě 24/7 a v případě potřeby provádějte aktualizace na dálku. 

Alpha-ESS střídač nabízí třífázový výstup, nízkou hmotnost a schopnost pracovat jako UPS (nepřerušovaný zdroj energie). Jeho vysoká kompatibilita zaručuje spolehlivost a efektivitu pro vaši domácnost či podnik.

 

Střídače SOLAX: Špičková kvalita, spolehlivost a účinnost ve širokém výkonovém rozsahu

3,0 kW | 4,0 kW | 5,0 kW | 6,0 kW | 8,0 kW | 10,0 kW | 12,0 kW | 15,0 kW 

Společnost SolaX přináší na trh řadu třífázových invertorů, které se vyznačují výjimečnou kvalitou, spolehlivostí a účinností. Třífázové střídače SolaX disponují širokým rozsahem napětí MPPT, což zajišťuje efektivnější sběr energie, a přitom nabízí maximální vstupní napětí 1000 V s maximální účinností až 98,3 %.

Navíc třífázové invertory SolaX se pyšní krytím IP66, což zajišťuje odolnost proti prachu a vodě, nepotřebují žádný vnitřní ventilátor a jsou vybaveny volitelným "plug & play" WiFi pro snadné sledování a ovládání. 

Díky 10leté záruce můžete mít jistotu, že váš SolaX střídač poskytne dlouhodobě spolehlivé výkony a úsporu energie. 


Bateriové úložiště SOLAX: Spolehlivé, bezúdržbové a efektivní

Bateriová úložiště SOLAX jsou navržena tak, aby byla spolehlivá a bezúdržbová. Umožňují ukládat fotovoltaickou energii pro pozdější vlastní spotřebu.

Společnost SolaX Power s hrdostí představuje kompatibilitu se svým novým vysokonapěťovým bateriovým řešením Triple Power. Triple Power, navržený a vyrobený společností SolaX, přichází s novým modelem o kapacitě 5,8 kWh, který lze paralelně připojit až se čtyřmi bateriemi, což umožňuje až 23 kWh úložné kapacity. Nový Triple Power využívá nejnovější LFP technologii, která zajišťuje bezpečnější instalaci s širšími teplotními tolerancemi. 

S 10letou zárukou a hloubkou vybití 90 % je nová baterie Triple Power flexibilním, praktickým a výkonným řešením pro ukládání energie. Triple Power baterie také nabízí životnost více než 6 000 cyklů, což zaručuje dlouhodobou spolehlivost.Wallbox SOLAX: Chytrá nabíječka pro elektromobily 

Společnost SolaX Power představuje svou nejnovější řadu nabíječek pro elektromobily - Wallbox SOLAX. Nabíjejte své elektrické vozidlo pohodlně doma pomocí chytré nabíječky, která využívá energii z vaší fotovoltaické elektrárny. Wallbox SOLAX vám umožní maximalizovat využití sluneční energie ve vaší domácnosti a zároveň podporuje udržitelnou mobilitu.

Inteligentní domácí nástěnný box SolaX nabízí uživatelům možnost efektivně využívat vyrobenou solární energii nejen pro běžnou domácí spotřebu, ale také pro nabíjení jejich elektrických vozidel. Navíc můžete využít dotaci od Národního účtu pro účinnost energie (NZÚ) až do výše 60 000 Kč, čímž snížíte náklady na pořízení a instalaci chytré nabíječky. 


Wallbox LOXONE: Dynamické nabíjení z přebytků, Plug & Play 

Nový Wallbox LOXONE představuje ideální řešení pro energetický management ve vaší domácnosti. Díky jednoduchému Plug & Play systému je zařízení připraveno k použití během několika málo kliknutí.

Využijte nedávných aktualizací softwaru, které umožňují dynamické regulování nabíjecího výkonu Wallboxu v rozmezí 1,38 až 11 kW, a to v závislosti na přebytku energie z fotovoltaických panelů. Tak můžete i při nízkém solárním výkonu dobít svůj elektromobil zcela čistou energií ze slunce.

Loxone Wallbox nabízí dynamické nabíjení díky automatické regulaci výkonu od 1,38 do 11 kW, což zaručuje maximální flexibilitu a efektivitu při dobíjení. Systém je rozšiřitelný o řadu funkcí, což umožňuje široké možnosti přizpůsobení dle vašich potřeb. Wallbox LOXONE zajišťuje jednoduchou integraci pomocí Air technologie, což zaručuje, že zařízení je připraveno k použití během několika vteřin. Stačí pár kliknutí navíc, a můžete plně využívat energetický management od Loxone.


NAŠE REALIZACE

Realizace na klíč zahrnuje kompletní služby spojené s instalací fotovoltaické elektrárny na vašem domě či objektu. Tento proces probíhá v několika krocích:

 1. Konzultace a navržení řešení: Na základě vašich potřeb a možností vytvoříme individuální návrh fotovoltaického systému.

 2. Technické zhodnocení: Před samotnou instalací provedeme technické zhodnocení objektu, zkontrolujeme elektroinstalaci a určíme optimální umístění solárních panelů.

 3. Projektová dokumentace: Vypracujeme kompletní projektovou dokumentaci potřebnou pro realizaci a připojení fotovoltaického systému.

 4. Žádost o připojení: Podáme žádost o připojení k distribuční soustavě a vyřídíme veškeré administrativní povinnosti.

 5. Instalace: Na základě schváleného projektu provedeme montáž solárních panelů, střídačů a dalších součástí systému.

 6. Revize a uvedení do provozu: Po instalaci provedeme kontrolu a otestujeme funkčnost celého systému. Následně se provede revize a uvedení do provozu.

 7. Zákaznická podpora: Po dokončení instalace zůstáváme k dispozici pro případné dotazy, údržbu či servis.

Tímto způsobem vám poskytujeme kompletní realizaci fotovoltaického systému na klíč, která zahrnuje veškeré aspekty od návrhu až po uvedení do provozu, a to po celé České republice.

Rodinný dům Kociánka Brno

Rodinný dům Tupesy

Pasivní dům Rajhradice

Pasivní dům Tovačov

Pasivní dům Podlesí - certifikace PHI

Rodinný dům Hrušová... a další

JAK FVE FUNGUJE BĚHEM DNE

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Můžu si dovolit FVE?

Ano. I když si v současné době nemůžete dovolit zaplatit celou částku za FVE najednou, existuje několik finančních institucí, které nabízejí atraktivní úvěry s přijatelnou dobou splatnosti. Tyto úvěry mohou paradoxně snížit měsíční finanční zátěž vaší domácnosti. Navíc si můžete každý rok odečíst 15 % zaplacených úroků z daní.

Využitím úvěru nemusíte čekat, až si naspoříte na energeticky úsporná zařízení, a můžete začít šetřit na energiích okamžitě.

Například: FVE o výkonu 9 kWp vyprodukuje za rok elektrickou energii za přibližně 63 000 Kč (za cenu 7 Kč/kWh). Na splátkách však zaplatíte pouze 31 800 Kč (model počítá s úvěrem na 20 let a tím pádem i s 20letým přínosem). Ročně tak ušetříte 30 200 Kč z rodinného rozpočtu, zatímco vám bude sloužit vaše vlastní fotovoltaická elektrárna.

Vyplatí se fotovoltaická elektrárna?

Ano. Existuje mnoho výpočtů, které to potvrzují. FVE se jednoznačně vyplatí na každém rodinném domě, a návratnost je obecně při současných cenách elektrické energie s využitím dotací NZÚ 5-7 let.

Navíc v současné proinflační době se jedná o vynikající investici s vysokým ročním úrokem a zároveň vysoce konzervativním (bezpečným) způsobem investice.

Určitě využijte dotazníku na konci této stránky. Vypracujeme vám individuální nabídku přizpůsobenou vašim potřebám. Při výpočtech zohledníme spotřebu domu, vaše návyky a další parametry.

Je moje střecha vhodná pro FVE?

Většina střech je vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. Panely lze orientovat téměř na všechny světové strany. Výjimkou je sever, kam panely obvykle kvůli sníženým výnosům neumisťujeme. Pro dosažení největších výnosů je samozřejmě ideální jižní orientace. Nicméně kombinace východu a západu rozloží výrobu elektrárny do celého dne, což pro většinu domácností může být výhodné, vzhledem ke spotřebě, která má špičku jednak v ranních hodinách a jednak v pozdějších odpoledních či večerních hodinách.

Zjistím předem, jestli budu mít nárok na dotaci předem?

Ano, můžete zjistit, zda máte nárok na dotaci předem. Pokud podáte žádost o dotaci před realizací projektu a splníte podmínky daného programu, obdržíte tzv. Vyrozumění o poskytnutí podpory. V tomto dokumentu se dozvíte, do kdy jsou vám rezervovány finanční prostředky pro váš projekt. Tímto způsobem se můžete ujistit o nároku na dotaci dříve, než začnete s realizací fotovoltaického systému.

Vyřizujete dotaci?

Ano, vyřizujeme dotaci z programu NZÚ. Konkrétní výši dotace pro váš dům s vybraným řešením vám sdělíme po technickém zhodnocení vašeho domu. Naše společnost se postará o veškeré administrativní záležitosti spojené s žádostí o dotaci, abyste měli co nejmenší starosti s procesem získání finanční podpory.

O kolik můžu reálně snížit spotřebu el. energie?

Reálně můžete snížit spotřebu elektrické energie o značnou část, například kombinací tepelného čerpadla a fotovoltaiky. V takovém případě můžete očekávat snížení spotřeby odebírané elektřiny až o 80 %. Samozřejmě, skutečné snížení spotřeby závisí na mnoha faktorech, jako je velikost a účinnost FVE, účinnost tepelného čerpadla, energetická náročnost domu a spotřební návyky domácnosti. Každý případ je individuální, proto doporučujeme technické zhodnocení vašeho domu a potřeb pro přesnější odhad úspor. 

Co bude následovat, když se rozhodnete pro pořízení FVE?

Postup je jednoduchý: 

 1. Vyplňte dotazník níže a náš specialista se s vámi spojí, individuálně vám vše vysvětlí a provede vás celým procesem. Většinu úkonů zařídíme za vás.

 2. Osobně vás navštívíme, zaměříme stávající stav elektroinstalace a střechy a na základě toho navrhneme optimální umístění panelů a připravíme finální nabídku.

 3. Vypracujeme pro vás projektovou dokumentaci, vyřídíme připojení fotovoltaiky do sítě distributora, podáme žádost o dotaci a případně pomůžeme s financováním.

 4. Provedeme montáž fotovoltaické elektrárny na vašem objektu, otestujeme funkčnost celého systému a provedeme revizi.

 5. Stručně vás naučíme ovládat celý systém. Veškerou dokumentaci odešleme na Státní fond životního prostředí a vy jen počkáte na vyplacení dotace z programu Nová Zelená úsporám.

 6. A je hotovo! O nic se dál už nemusíte starat. Plnohodnotný servis a dohled máte zajištěn od nás.

Instalujete i kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem a dalších zařízení

Samozřejmě! Společně se sesterskou společností Evora CZ, s.r.o. vám nabízíme kompletní řešení spojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem a dalšími technologiemi, jako jsou vytápění, chlazení, řízené větrání s rekuperací tepla, ohřev vody a další. Všechny tyto systémy propojíme do jednoho funkčního celku s propracovaným energetickým managementem pomocí inteligentního řízení domácnosti LOXONE

Co znamená "Evropská záruka"

"Evropská záruka" znamená, že v případě jakékoliv poruchy nebo závady na zakoupeném výrobku je záruční servis a opravy zajištěny v rámci Evropské unie. To je důležité, protože pokud nemáte poskytnutou evropskou záruku, při jakékoliv poruše musíte daný výrobek zaslat na vlastní náklady do zahraničí (například do Číny), což není ekonomicky ani ekologicky udržitelné. Doporučujeme vyžadovat evropské záruky, abyste měli jistotu snadného a rychlého řešení případných problémů.

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

Stačí nám poskytnout několik základních údajů a my se Vám brzy ozveme, abychom společně probrali vaše požadavky a připravili individuální nabídku přesně na míru vašim potřebám.