INTELIGENTNÍ OSVĚTLENÍ

Světlo výrazně ovlivňuje orientaci a estetiku, zároveň i naše zdraví, náladu a produktivitu. Správná volba světelného zdroje, jeho barvy a intenzity je klíčem k úspěchu. Loxone dokáže integrovat různé světelné zdroje a vzájemně je kombinovat. 

Řízení osvětlení
v chytré domácnosti

Kombinujte různá svítidla, intenzitu světla i barvy a vytvářejte vlastní světelné nálady. Pro zpříjemnění prostoru doporučujeme využít nepřímé osvětlení jako LED pásky na stropě nebo pod kuchyňskou linkou. Inteligentní osvětlení vaší domácnosti lze snadno ovládat i pomocí aplikace Loxone. 

Řízení osvětlení
v kanceláři

Práce v kanceláři umí být náročná na oči. O to důležitější je správné osvětlení. Podporuje výkon a chuť do práce vašich zaměstnanců. Náš tip: Využijte přímé i nepřímé osvětlení pro celkové nasvícení a kombinujte ho s osvětlením specifickým pro konkrétní pracoviště. 

Řízení osvětlení
v komerční budově

Nabízíme vhodné řešení osvětlení, ať jsou požadavky vašeho komerčního objektu jakkoli rozmanité. Bodová LED svítidla poskytují potřebný základ osvětlení, závěsná světla zvýrazňují a LED pásky vytváří příjemnou atmosféru. Díky četným rozhraním, jako jsou DALI a DMX, můžete integrovat téměř jakýkoli světelný zdroj. 

Elegantní a energeticky efektivní: prvky osvětlení

U všech našich výrobků klademe důraz na kvalitu. Proto produkty vyvíjíme sami. Kromě designu a svítivosti věnujeme velkou pozornost i nízké spotřebě svítidel.

Stropní osvětlení

LED Spoty s bílým a barevným světlem jsou základním osvětlením. Stropní LED světlo s integrovaným senzorem pohybu tvoří nenápadné centrum osvětlení místnosti. 

Závěsná světla

Působivým závěsným svítidlem zvýrazníte vybraná místa jako jídelní stůl, recepci nebo schodiště.

Nepřímé osvětlení

LED pásky jsou ideálním doplňkem základního osvětlení. Lze je použít kdekoliv: na nábytku, pod postelí nebo k příjemnému podsvícení televize.

Noční světlo

Loxone Touch Nightlight je ideálním doplňkem každého pokoje. Slouží jako ovládací prvek, doplňkové osvětlení i jako budík.

Jednoduché ovládání osvětlení...

Osvětlení se automaticky zapíná a vypíná podle senzoru přítomnosti. Pokud chcete změnit světelnou náladu, snadno to provedete tlačítkem nebo v aplikaci.

Tlačítka Loxone

Touch Pure, Touch,
Touch Surface a
Remote Air. 

Všechna světla v místnosti lze ovládat jediným tlačítkem. Stisknutím centrálního bodu tlačítka přepínáte mezi jednotlivými světelnými náladami. Dvojstiskem světla jednoduše vypnete.

Aplikace Loxone

Pro všechny běžné operační
systémy a doživotní
aktualizace zdarma

V aplikaci změníte intenzitu a barvu světla nebo nastavíte libovolné kombinace osvětlení v místnosti a uložíte je jako světelné nálady. Aplikace je zdarma k dispozici pro chytré telefony, tablety i počítače. 

Chytré osvětlení - neznamená jen zapnout a vypnout

Stmívání

Intenzita osvětlení dokáže výrazně měnit atmosféru prostoru. Ne vždy potřebujeme svítit v místnosti plným světlem. Při odpočinku nebo ve večerních hodinách máme mnohem raději světlo s nižší intenzitou.

Postupný náběh

Funkce Fade In / Fade Out se postará o pozvolné rozsvícení a zhasínání světel. To je příjemné pro oči a prodlužuje životnost světelného zdroje. 

Optický alarm

Blikání světel vás může upozornit například na kouř, únik vody nebo vloupání. Skvěle se hodí i jako tichý zvonek ve chvíli, kdy nechcete budit některé členy domácnosti.

Simulace přítomnosti

Dům dokáže simulovat vaši přítomnost i době, kdy jste daleko od domova. Dům se tváří, jako by ho někdo v daném čase obýval. Vytahuje žaluzie, rozsvěcuje světla, spouští závlahu zahrady apod.

Dětská pojistka

Tlačítka v dětském pokoji můžete v určitých časech deaktivovat a ovládat je můžete například pouze z aplikace.

Úspora energií

Loxone LED světla jsou energeticky úsporná. Pokud se nikdo nenachází v místnosti, automaticky se vypnou. Všechny světla můžete vypnout najednou odchodovým tlačítkem nebo přímo v mobilní aplikaci.


Více funkcí:

Buzení světlem

Nechte se probudit jemným a příjemným světlem. Světla se postupně zintenzivňují, jako když vychází slunce.

Noční světlo

Pokud v noci musíte za dětmi či do koupelny, tlumené noční světlo vás bezpečně navede, ale neoslní.

Přizpůsobená intenzita

Světla se rozsvěcují automaticky v závislosti na čase a intenzitě slunečního osvitu.

Řízení osvětlení bez hranic i pro velké projekty

LED světla, halogenová světla, žárovky... Ať využijete jakýkoli světelný zdroj, Loxone budovu bez problému rozsvítí. Kromě toho Loxone podporuje digitální rozhraní jako DMX a DALI, která se využívají především ve velkých projektech. 

Co je DALI?

DALI (Digital Addressable Lighting Interface) je standard rozhraní nezávislý na výrobci pro stmívatelné elektronické předřadníky. S protokolem DALI je možné obousměrně přenášet data mezi řídicím zařízením a tzv. driverem. Loxone podporuje svítidla a lampy DALI díky DALI Extensionu. Kino Cineplexx Milennium City ve Vídni je příkladem ovládání světel tímto způsobem. 

Co znamená DMX?

Ovládání DMX je založeno na průmyslovém standardu RS-485 a představuje řídicí signál pro ovládání světelných zdrojů. Používá se v jevištní a eventové technice k ovládání stmívačů, inteligentních reflektorů a efektových zařízení. Proto je DMX nejdůležitějším standardem pro ovládání osvětlení tam, kde se konají různé akce. Všechny podrobnosti najdete na našem eshopu.

Další vyvinuté elementy

DMX a DALI nejsou zdaleka jediné standardy, které lze k Loxone připojit. Vyvinuli jsme také vlastní stmívače, stejně jako vlastní bezdrátové i kabelové komunikační protokoly: 

Dimmer

Pomocí široké palety našich Dimmerů můžete jednoduše stmívat veškeré běžné druhy osvětlení. Ať už se jedná o LED spoty, pásky nebo halogenové žárovky.

DMX a DALI

Kromě naší technologie Tree lze pomocí speciálních Dimmerů integrovat i svítidla využívající komunikační rozhraní DALI nebo DMX.

Miniserver a rozšíření

Loxone Miniserver a rozšiřující moduly (tzv. Extensions) jsou schopny automatizovat, ovládat a propojit světla s dalšími technologiemi.

Tree a Air

Loxone světla je možné ovládat díky technologii Tree a Air. Většina našich světel již obsahuje vlastní stmívač. Pro ostatní světla stačí použít 24V Dimmer.

E-book na téma osvětlení

Chcete získat skvělý komfort s moderní osvětlovací technikou a hledáte zdroj inspirace?

Najdete ji v našem bezplatném e-booku. Přečtěte si o výhodách a funkcích, které má inteligentní osvětlení. A o tom, jak jedinečný koncept osvětlení ve vaší chytré domácnosti funguje v praxi.

Řízení osvětlení - Inspirace pro vaši chytrou domácnost

Kuchyň spojená s obývacím pokojem vám umožní nahlížet dětem přes rameno, když dělají domácí úkoly, nebo pokračovat v konverzaci s přáteli během vaření večeře. Taková místnost tvoří centrum rodinného života, kde se všichni potkávají. Na rozdíl od klasické kuchyně nemá za úkol pouze funkčnost. Svítidla ve víceúčelové místnosti musí plnit celou řadu požadavků. 

Závěsné světlo RGBW

Jídelní stůl je srdcem kuchyně. U něj se rodina schází k společnému jídlu a s příteli si u něj vychutnáme sklenku vína. Závěsná světla RGBW osvětlují celou plochu stolu a opticky oddělují prostor od kuchyňské linky. Jejich teplé bílé světlo lze ztlumit pro příležitost romantické večeře při svíčkách.

LED pásky

LED pásky na stropě a nábytku slouží jako dekorativní osvětlení. Díky všem barvám duhy můžete šikovně nastavit světelnou náladu pro každý kout.

TIP: Sádrokartonové desky jsou ideální pro vytváření umělých projekcí pro prvky nepřímého osvětlení.

LED Spoty

S dobře osvětlenou pracovní plochou se při krájení masa a zeleniny nebo překládání horkých hrnců nezraníte. Centrální stropní světlo by při vaření vrhalo rušivé stíny, LED bodová světla zajistí celkové osvětlení. Do konceptu osvětlení lze bez problému integrovat i prvky jako bodovky v digestoři.

Senzor přítomnosti

Senzor přítomnosti je jednou z klíčových součástí chytré domácnosti Loxone a je základem pro spoustu užitečných funkcí. Pokud vstoupíte do kuchyně, senzor to pozná a rozsvítí základní osvětlení. Pokud již v místnosti nejste, světlo se samo vypne, aniž byste se o něj museli starat. Senzor je vyráběný ve více modifikacích.

Touch Pure

Estetika je v bydlení důležitá. Proto jsme vyvinuli naše nejkrásnější tlačítko. Pomocí Touch Pure ovládáte světlo, stínění a hudbu. Vše jemným dotykem.

Podsvícení tlačítka posiluje jeho efekt a slouží jako nenápadná pomůcka pro orientaci. Touch Pure zároveň měří teplotu a vlhkost v místnosti.

Touch Surface

Tohle tlačítko splyne s okolím. 

S Touch Surface proměníte prakticky jakýkoli povrch v jedinečný ovládací prvek, který zachovává tlačítkový standard s 5 dotykovými plochami. 

Ať už máte ruce mokré nebo ulepené od těsta, můžete ovládat světla, stínění, hudbu nebo ventilaci s vařečkou v ruce.

Nástěnný displej

Jsme pevně přesvědčeni, že základní funkce v místnosti - jako je například zapínaní a vypínání světel - mají být ovládány podle přítomnosti nebo tlačítkem. Pokud je však někdy potřeba odchýlit se od standardu, Loxone přináší přehlednou aplikaci. Využít ji můžete a nemusíte.

TIP: Jeden displej (tablet) na stěně zpravidla stačí pro kontrolu nad celým domem.


VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.