CHYTRÉ TECHNOLOGIE PRO BAZÉN I ZAHRADU

Koupací sezóna je s Loxone bez práce a starostí

Kdo by se netěšil na sezónu koupání. Bohužel s vlastním bazénem přibývají také starosti s údržbou. I na toto jsme v Loxone mysleli, protože spokojené bydlení si bez inteligentního bazénu řada lidí nedovede představit. V tomto blogu vám představíme automatizaci bazénu v chytrém domě Loxone s pomocí AquaStar Air.

Plně automatické vybavení bazénu

Péče o bazén vyžaduje i desítky minut denně a nemalé znalosti. Když ale k bazénu připojíte AquaStar Air, který byl vyvinut speciálně pro systém Loxone, postará se o to samé chytrý dům za vás. Užijte si inteligentní ovládání bazénu. 

Výhody AquaStar Air


 • Loxone Smart Home se stará o složitou a pracnou obsluhu
 • šetří vás čas a zajistí nejlepší kvalitu vody
 • díky smart home aplikaci Loxone máte kdykoli plnou kontrolu
 • jednoduché ovládání pokročilých funkční jako např. protiproud
 • snadné uvedení do provozu bez složitých úprav elektroinstalace
 • bezpečnost dětí i zařízení: ovládání máte pod kontrolou jen vy


Vše pod kontrolou:
Dálkové ovládání bazénu z aplikace


V práci se rychle podíváte do aplikace Loxone a víte, že se můžete těšit na večerní oslavu. Ukazatel říká, že již byla dosažena komfortní teplota vody. Později snadno bazén okryjete přímo z telefonu a už jen skočit do osvěžující vody.

Ať už jste doma nebo na cestách, máte bazén na dosah ruky. Vždy můžete sledovat a ovládat teplotu, hladinu, filtrování, kryt bazénu, protiproud a další.

Nejlepší kvalita vody bez práce

Automatizovaný bazén ví, co je potřeba udělat. Díky filtrům, vratnému proudu, oplachování a cirkulačním funkcím bazén vždy zůstane čistý a hygienický. Vy nemusíte na nic myslet, o vše se postará technologie inteligentní domácnosti v závislosti na:

 • čase
 • kvalitě vody
 • teplotě vody
 • hladině vody
 • tlaku vody

Mnoho možností a snadné ovládání

Dopouštění vody dle potřeby

S chytrým bazénem nemusíte řešit, kolik vody vám děti při hře "bomba" vycákají všude okolo. Doplňování si totiž bazén zařídí sám. Hladinu vody pozná podle tlakového čidla. Pokud se ocitne pod nastavenou hodnotou, bazén se automaticky dopustí. Vše jde nastavit i manuálně ovládat také přes aplikaci či vizualizaci v prohlížeči (webové rozhraní). 

Ovládání krytu bazénu

S bazénem také přichází nebezpečí, například když si malé děti hrají kolem. Uklidnit vás může bazénový kryt, který navíc zabrání znečištění. Zavření krytu lze jednoduše kontrolovat podle magnetických dorazů. Pokud neodstřežíte bazén (pomocí tlačítka nebo aplikace) a někdo otevře kryt, přijde vám o tom upozornění. Bazén je součástí inteligentního zabezpečení domácnosti

Efektivní barevné světlo


Pokud se večer zdržujete na zahradě kolem bazénu, dokáže barevné osvětlení navodit opravdu kouzelnou atmosféru. Automaticky se aktivuje při soumraku s předem nastavenými barvami, případně můžete barvy měnit podle nálady pomocí aplikace. 


Ovládání teploty

Pokud máte v bazénu regulaci teploty, můžete snadno teplotu sledovat a pro určité časy nastavovat jiné teploty. To vše jednoduše pomocí vizualizace. 

Protiproud

Pro účely tréninku nebo relaxace jsou bazény vybaveny protiproudem. Silný proud vody a vzduchu vám z bazénku vytvoří dlouho trať. Při nastavení na nižší stupeň si zase užijete příjemnou masáž. Sílu protiproudu můžete plynule ovládat přes aplikaci nebo třeba prostřednictvím speciálních dotykových tlačítek u bazénu. 

Další schopnosti AquaStar Air

Filtrování

Voda nasávaná čerpadlem je filtrována přes filtrační písek, kde se zachycují nečistoty z bazénu. Do bazénu následně putuje vyčištěná voda. 

Zpětný proplach

V této poloze proudí voda opačným směrem. Voda tlačí zespodu na písek, kde se vytváří vír a uvolňují se nečistoty, které se následně odplavují do kanalizace. 

Čistící výplach

Aktivuje se po spuštění zpětného proplachu, aby se zabránilo vniknutí nečistot zpět do bazénu. Přitom se znovu písek usazuje a malé množství vody je vypuštěno do kanalizace. 

Cirkulace

Při cirkulaci AquaStar vodu nepouští přes filtr, ale pumpuje ji přímo do bazénu - např. pro rychlé promíchání.

Vyprazdňování

Vyprazdňování slouží k tomu, abyste po sezóně mohli snadno nechat bazén vypustit. 

Zavřeno

U tohoto nastavení je ventil uzavřen a vodní okruh není v provozu. 

Početná rozhraní

AquaStar Air je vybaven mnoha rozhraními, takže můžete ovládat vše, co souvisí s vaším bazénem. 

Měření teploty

1-Wire rozhraní je ideální pro připojení čidla teploty vody v bazénu.

Integrované výstupy

3 volně použitelné reléové výstupy sloužící k ovládání osvětlení, protiproudu atp.

Integrované vstupy

Dvojice analogových vstupů se hodí pro tlakové senzory na měření hladiny.

Filtrační čerpadlo a vypouštěcí ventil

Vlastní připojení s filtrem a bezpečnostním ventilem pro vypuštění.

Již máte bazén hotový?

Není problém, bazén lze dodatečně automatizovat. Díky bezdrátové technologii Loxone Air integrované v AquaStar Air se to obejde i bez velkých zásahů do elektroinstalace.

Automatické zavlažování s Loxone

Inteligentní způsob, jak spojit automatické zavlažovací systémy s řízením domu či budovy!
Zavlažovací a kropicí systémy, kapková závlaha a další: Loxone nabízí individuální řešení automatického zavlažování. To díky otevřenému rozhraní a volně nastavitelnému softwaru. 

Možnosti využití

Automatické zahradní zavlažování (Smart Garden)

Pokud váš trávník v létě trpí kvůli nedostatku vláhy, zanedlouho na něm uvidíte hnědé plochy. S automatickým zavlažováním od Loxone se to nestane. Zahradu totiž zásobí vodou vždy ve správný čas. 

Automatické zavlažování při pěstování ovoce a zeleniny

V průmyslovém zemědělství vám automatické zavlažování se systémem Loxone ušetří čas a pomůže zvýšit úrodu tím, že nahrazuje vhodné počasí. Abyste dosáhli bohaté sklizně, musíte brát v úvahu vlhkost půdy, teplotu a denní dobu. Díky Loxone můžete automatizovat i přidávání hnojiv. 

Automatické zavlažování zelených ploch

Fotbalová či golfová hřiště, parky a další musí odolávat vysokým nárokům sportovců a návštěvníků. Automatické zavlažování je pro takové plochy nezbytné k tomu, aby zůstaly ve výborném stavu. Aby měli například hráči ideální podmínky, je potřeba trávník zásobovat správným množstvím vody. Automatizace zavlažování od Loxone bude trávníku dodávat vodu tak, aby nerušila hru, tréninky ani fungování parku. 

Mnoho praktických funkcí

Loxone se stará o řadu funkcí spojených s automatickým zavlažováním. Jde o vzdálený přístup, monitorování hladiny, zalévání v závislosti na předpovědi počasí a další. Tady je přehled hlavních funkcí: 

Automatické
zavlažování

S Loxone můžete automatizovat každý typ zavlažování, ať už je vertikální nebo horizontální. Díky individuální konfiguraci si zavlažování přizpůsobíte přesně podle požadavků!

Relativní/absolutní vlhkost

U vnitřního zavlažování musíte kromě dostatečného zásobení vodou sledovat i relativní a absolutní vlhkost. Při překročení kritické hodnoty těchto veličin se může automaticky aktivovat ventilace.

Monitorování
půdní vlhkosti

Přesné zaznamenávání aktuální vlhkosti
umožňuje zavlažovat půdu podle poptávky.
To nejenže šetří náklady, ale také zajišťuje optimální podmínky růstu.

Monitorování
úrovně

Je obzvlášť důležité neustále sledovat hladinu vody,
aby čerpadlo nebylo na suchu. Hladina vody se měří
pomocí ultrazvukového senzoru.

Předpověď
počasí

Zavlažování závislé na počasí není díky meteorologické službě Loxone žádný problém. Automatické zavlažování se díky předpovědi počasí správně optimalizuje.

Vše pod
dohledem

Je se zavlažovacím systémem vše v pořádku? Je úroveň naplnění dostatečná pro zavlažování? S aplikací Loxone máte nad vším kontrolu.

Mnohem více!

O blaho rostlin se však nepostará jen přiměřené zalévání. S Loxone jim můžete pomoci i osvětlením, ventilací a podobně.

Vzdálený přístup

Spusťte bez problému na dálku dodatečné zavlažování nebo změňte jeho dobu. K automatickému zavlažování máte přístup kdykoli a odkudkoli díky mobilní aplikaci.

Oznámení

Vždy budete vědět o všem, co se kolem automatického zavlažovacího systému děje. Oznámení můžete přijímat prostřednictvím push notifikací, telefonicky nebo e-mailem.

Produkty Loxone pro automatické zavlažování

Abyste si mohli automatické zavlažování přizpůsobit podle vašich potřeb, nabízí Loxone řadu produktů a rozhraní. Nezáleží na tom, zda stojíte o zavlažovací či kropicí systémy, kapkové zavlažování nebo ovládání čerpadla. 

Miniserver

Je ideální pro rychlou a snadnou automatizaci čerpadel, ventilů, senzorů a dalších. Miniserver je jako srdce celého automatického zavlažovacího systému. 

Rozšíření a rozhraní

Díky výkonným výstupům a četným rozhraním můžete ovládat mnoho funkcí automatického zavlažování. Díky Extensionům je systém nekonečně rozšiřitelný. 

Loxone Online Service

Díky Loxone Weather Service se dozvíte aktuální předpovědi počasí. Loxone Caller Service vás také telefonicky informuje o všech událostech.

Odolné senzory 

Automatické zavlažování používá řadu senzorů. Třeba pomocí ultrazvukového senzoru můžete přesně zaznamenat hladinu naplnění. 

VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.