INTELIGENTNÍ ZABEZPEČENÍ OD LOXONE

Zabezpečení od Loxone nabízí komplexní ochranu domácností a budov.

Moderní zabezpečení již není pouze o alarmu. Inteligentní zabezpečovací systém dokáže předcházet vloupání v době vaší nepřítomnosti a zároveň chrání budovu před nečekaným únikem vody nebo požárem.
Hlavní výhodou je využití mnoha prvků, které již slouží například k automatizaci osvětlení, stínění či hudby. Loxone tak dokáže jednotlivé technologie propojit a využít jejich potenciál na maximum. 

Ochrana před vloupáním

Loxone funguje jako neviditelný štít před nechtěnými hosty. Při detekci pohybu v zabezpečeném objektu reaguje nápadným blikajícím světlem, vytáhnutím všech žaluzií a hlasitým zvukem v každé místnosti. Zároveň vám okamžitě odešle notifikaci na váš smartphone.

Ochrana osob

Loxone odhalí nečekaný únik vody, požár, kouř i oxid uhelnatý. Pokud k některé z těchto výjimečných situací dojde, systém ihned adekvátně zareaguje. Prioritou je vždy ochrana osob. Rozbliká proto světla, vytáhne žaluzie pro bezpečný únik a odešle vám upozornění na váš smartphone. Alarm může být nastaven v několika úrovních. Pokud nedojde k jeho vypnutí, dokáže Loxone zavolat i složky integrovaného záchranného systému.

Ochrana budovy

Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás Loxone zkontroluje a upozorní vás na případný problém.

Ochrana soukromí

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných systémů. Loxone s vašimi daty nijak nenakládá a hájí soukromí uživatelů na 100 %.

Nic důležitého vám neunikne...

Caller Service

Váš dům vám může zavolat a přečíst zprávu o tom, co se doma děje. Kamkoli na světě, i když nebudete připojeni k internetu. Více o Caller service.

Loxone aplikace

Pomocí aplikace můžete kdykoli zobrazit stav svého poplašného systému a aktivovat nebo deaktivovat jej. V případě poplachu budete okamžitě informováni. Více o aplikaci.

Chytrý alarm

Pokud někdo vnikne do vašeho zabezpečeného prostoru, spustí se automaticky poplachový řetězec, který má několik fází. Loxone vždy odešle upozornění na váš smartphone. Vy tak okamžitě vidíte, kde došlo k vniknutí do objektu a můžete adekvátně reagovat. 

Alarm zapnutý

Aktivace poplašného systému musí být velmi jednoduchá a nekomplikovaná. V chytrém domě je poplašný systém aktivován funkcí Opuštění domu: tlačítkem u dveří, ovladačem v autě či v aplikaci. Čidla pohybu a další senzory jsou v pohotovosti.

Stupeň 1
Tichý alarm

Obdržíte notifikaci do aplikace včetně informace o místě narušení. Falešný poplach můžete včas zrušit.

Stupeň 2
Akustický alarm

Loxone Music server spustí alarm v celém domě či budově.

Stupeň 3
Optický alarm

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní.

Alarm vypnutý

Přehled bezpečnostních funkcí

Inteligentní zabezpečovací systém nabízí mnohem více než jen alarm. Měl by nepřetržitě dohlížet na celý objekt a včas reagovat na vzniklý problém.

Tlačítko Panika

Na vyžádání můžete mít také nastaveno určité tlačítko, které spouští alarm při jeho stisknutí. Pokud se cítíte nejistě nebo máte podezření na přítomnost zloděje v domě, stisknutím tlačítka se rozblikají světla a spustí hudba. Současně je možné nastavit automatické zavolání zprávy na určité číslo.

Režim nepřítomnosti

Při odchodu z domu stačí trojklik na odchodové tlačítko. Dům se automaticky zabezpečí.

Dětská pojistka

Děti mohou mít ve své aplikaci přístup jen k některým funkcím. Například saunu je možné zapínat pouze z aplikace rodičů apod.

Únik vody a požár

Rychlá reakce je v kritických situacích nejdůležitější. Loxone vás okamžitě upozorní, ochrání vaše zdraví a sníží škody na majetku.

Simulace přítomnosti

V době, kdy na delší dobu opouštíte váš dům Loxone simuluje vaši přítomnost a nikdo tak nepozná, že dům je prázdný. Zapínání a vypínání světel, regulace stínicí techniky, závlaha zahrady - to vše spolehlivě odradí každého zloděje.

Neustálý přehled

V Loxone aplikaci můžete sledovat záběry ze svých kamer nebo interkomu, ať jste kdekoliv.

Intuitivní ovládání

Dům můžete zabezpečit prostřednictvím aplikace nebo odchodovým tlačítkem. Alarm může být i součástí Nočního režimu, kdy dům sleduje okenní a dveřní senzory.

Poplachové zóny

Budovu můžete rozdělit do několika zón. V noci můžete například zabezpečit pouze přízemí a po horním patře se můžete volně pohybovat. Ve chvíli, kdy vstoupíte na schodiště, alarm se automaticky deaktivuje.

Redukce falešných poplachů

Aby se předešlo falešným poplachům, v první fázi vám pošle pouze upozornění na telefon, V druhé fázi musí v domě zaznamenat pohyb alespoň 2 pohybové senzory. Je velice nepravděpodobné, aby případného zloděje zaznamenal pouze jeden pohybový senzor.

Sledování příchodu

Přímo v aplikaci můžete vidět, kdo vstoupil do domu. Tato funkce je nejvíce využívaná rodiči, kteří ihned ví, že se děti v pořádku vrátily domů ze školy.

Stav otevření

Budovu můžete rozdělit do několika zón. V noci můžete například zabezpečit pouze přízemí a po horním patře se můžete volně pohybovat. Ve chvíli, kdy vstoupíte na schodiště, alarm se automaticky deaktivuje.

Zpoždění

Alarm se aktivuje po vámi zvoleném zpoždění. Tím zamezíte falešným poplachům, které byste spustili omylem sami.

Plnohodnotný alarm bez dalších zařízení

Nepotřebujete si dokupovat a instalovat dodatečný nákladný zabezpečovací systém. Komponenty chytré domácnosti jako senzor pohybu, okenní a dveřní kontakty, teplotní čidla, stínění, audiosystém či osvětlení jsou v kombinaci dokonce mnohem výkonnější. Nejen, že monitorují veškerá nebezpečí, ale mohou samostatně reagovat. 

Loxone produkty pro vaši bezpečnost

Nabízíme širokou škálu produktů pro inteligentní zabezpečení domácnosti nebo komerčního objektu. 

Alarm a ochrana proti vloupání 


Pohybové senzory společně s okenními a dveřními kontakty jsou spolehlivou ochranou proti vloupání. Alarmová siréna a další automatizované prvky napojené na Loxone se již postarají o zbytek. 

Produkty pro ochranu budovy 


Detektory kouře a záplavové senzory jsou základními prvky ochrany budovy. 

Extensions 


DI Extension je umožňuje díky 20 digitálním vstupům rychlou integraci například okenních a dveřních senzorů. 

VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Sníte o vlastním projektu s Loxone, ale nevíte, jak a kde nejlépe začít? Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.