RD BRNO - ŘEČKOVICE

Rodinný dům v Brněnských Řečkovicích 

Realizace chytré domácnosti s technologií Loxone

Evora Smart se specializuje na instalaci chytré technologie Loxone, která zajišťuje automatizaci různých úkonů a proměňuje celý dům v energeticky úsporný, inteligentní a harmonický celek řízený miniserverem. 

Architekt: Ing. arch. Petr Dobrovolný 

Stínění: 

Venkovní žaluzie AIR zajišťují stínění objektu, jejich autopilot optimálně využije solární zisky a při potřebě zamezí pronikání tepla polohováním lamel, zároveň vytváří dostatek soukromí a propouští světlo.

Regulace teploty a větrání: 

Byla provedena instalace teplovodní topných okruhů do radiátoru Tree - ovládání, které zajišťují bezpečné, efektivní a komfortní vytápění díky propojení technologií. Rekuperační jednotka Pichler LG450 je napojena na systém Loxone, který řídí režimy, diagnostikuje chyby a nastavuje intenzitu větrání dle potřeby.

Zabezpečení a senzor přítomnosti:

Dům je vybaven NFC čtečkou pro přístupový systém, která nahrazuje klasické klíče a umožňuje snadné vymazání ztraceného čipu ze systému. Senzor přítomnosti Tree slouží k automatizaci funkcí jako osvětlení, topení, větrání, hudby a dalších funkcí. Okenní a dveřní kontakty monitorují stav otevření/zavření, zatímco detektor kouře Air zvyšuje bezpečnost domu.

Přehled o spotřebě: 

Třífázový wattmeter sleduje spotřebu elektrické energie a poskytuje dlouhodobé grafy spotřeby v aplikaci Loxone. Vodoměr umožňuje sledovat spotřebu vody a odhalit úniky, které lze zastavit uzávěrem s elektromechanickým ventilem.

Zálohované napájení je součástí instalace pro řídící systém a vybrané technologie.

Vytápění a vzduchotechnika - Evora CZ s.r.o.

V rodinném domě jsme instalovali centrální rekuperační jednotku LG450 od rakouské značky Pichler, která se vyznačuje vysokou účinností systému zpětného získávání tepla. Jednotka je vybavena rekuperačním protiproudým výměníkem vyrobeným z recyklovatelného plastu a nadstandardně dimenzovanými filtry pro delší životnost a lepší kvalitu vzduchu. 

Co se týče estetiky vzduchotechnických prvků, značka Climecon se postarala o elegantní distribuční prvky ze své řady FINO, které se dokonale hodí do moderního interiéru. Aby byl provoz jednotky co nejtichší a klidný, použili jsme vysoce kvalitní tlumiče vzduchu od značky LINAB, které zajišťují plynulý a tišší chod systému.

Celkově jsme se zde soustředili na dosažení optimálního vnitřního klimatu a energetické efektivity, zatímco jsme nezanedbali estetickou stránku a komfort pro obyvatele domu. Naše komplexní služby a široká škála znalostí nám umožňují splnit veškeré požadavky našich zákazníků a zajistit tak jejich maximální spokojenost s výsledným řešením. ... Více zde

Evora Smart s.r.o. je hrdá na to, že může prostřednictvím chytré domácnosti Loxone pomáhat klientům šetřit čas, energii a finanční prostředky díky inteligentní automatizaci budov.

Fotogalerie


VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.