Horský hotel Vidly

Horský hotel Vidly

Horský hotel Vidly, který leží na severním úpatí hory Praděd - nejvyšší hory v pohoří Hrubý Jeseník. Osada Vidly, ve které se nachází, je jednou z nejvýše položených obcí ČR (780 m.n.m.) s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Historie Hotelu Vidly sahá až do roku 1856, kdy byl na místě dnešního hotelu postaven zájezdní hostinec a hamr, s možností podkovat a přepřáhnout koně na dlouhých cestách napříč horami. Na počátku 19. století byl hostinec přestavěn na Turistickou ubytovnu s restaurací.

Při pobytu v hotelu Vidly si můžete vychutnat maximální pohodlí a relaxaci díky samoobslužnému servisu a wellnessovým službám. Jako první ubytovací zařízení ze sítě RegioJet Hotels se hotel Vidly pyšní moderními technologickými inovacemi, které jsme zde instalovali (Evora Smart s.r.o.) a které výrazně zvyšují kvalitu a komfort pobytu hostů a zároveň přispívají k významným energetickým úsporám.

Chytrý systém pro dokonalé prostředí

Před rokem se horský hotel Vidly nacházel v plné rekonstrukci. V rámci ní bylo navrženo inteligentní řízení vytápění a celého objektu, což vedlo k reálné úspoře energií o 20-30% a výraznému zlepšení komfortu pobytu v hotelu. Současně došlo ke snížení náročnosti provozu, údržby a personálního vytížení. Hotel je koncipován inovativně jako částečně samoobslužný. 

Na obsluhu a provoz celého hotelu nově díky automatizaci, stačí pouze dva lidé (včetně kompletního servisu úklidu a přípravy pokojů, údržby a pravidelného každodenního provozu), kteří plně využívají bezdrátovou technologii LOXONE AIR, konkrétně dálkové ovladače radiátorů s čidly oken a senzory pohybu. Na každém okně je instalováno AIR čidlo, které signalizuje jeho otevření. Pokoj je standardně temperován na 18 stupňů a jakmile rezervační systém zaznamená objednávku pokoje, automaticky se teplota zvýší na 21 stupňů pomocí AIR hlavice na radiátoru. Hosté tak vstupují do příjemně vytopeného prostoru. Velkou úsporu přináší nastavení, které vypne vytápění pokoje při otevření okna a obnoví jej až po jeho zavření. Čidlo v nepřítomnosti slouží také jako bezpečnostní prvek.

Komplexní vzdálená správa

Po úspěšném IT napojení rezervačního systému RegiojetHotels a technologie LOXONE získal systém přesné informace o počtu příchozích návštěvníků. Celý komplex je vytápěn ekologicky šetrnými kotli na peletky se zásobníkem a senzorem nízkého stavu. 

Celý dohled nad hotelem je možné sledovat v reálném čase prostřednictvím aplikace na telefonu nebo PC. I centrála RegiojetHotels má kompletní přehled o dění a potřebách hotelu. Jednoduchým nastavením získává obsluha hotelu notifikace, například o blížící se potřebě doplnit peletky do kotlů, informaci o potřebě výměny baterií v ovládacích prvcích nebo o dlouhodobě otevřeném oknu. 

Ve společenské místnosti, která je navštěvována v různých intervalech, je instalován pohybový senzor. Pokud zaznamená pohyb, automaticky zvýší teplotu v místnosti, aby se i zde hosté cítili příjemně. Díky chytré technologii Loxone je hotel Vidly schopen precizně regulovat teplotu v celém objektu a tím snižovat energetickou náročnost.

"Napojení na rezervační systém hotelu zajistí, že pokoje jsou vytápěny na požadovanou teplotu před příjezdem hostů automatizovaně. V případě, že není pokoj rezervován, je teplota snížena," říká Jakub Skopal, ředitel IT infrastruktury RegioJet.


Loxone propojuje všechny komponenty inteligentní budovy. Díky mnoha otevřeným rozhraním je systém neomezeně flexibilní. To umožňuje světově jedinečný energetický management a otevírá nekonečné možnosti úspor energie.

Hotel Vidly se stal průkopníkem v úsporném a efektivním řízení RegiojetHotels. V současné době se již připravuje větší projekt v rakouském hotelu v Pitztalu, kde bude automatizace využita ve ještě více aspektech provozu. 

Tento případový příklad Hotelu Vidly ukazuje, jak inteligentní technologie, jako je LOXONE AIR, mohou přispět k efektivnějšímu a udržitelnějšímu provozu hotelů. Díky inovativnímu přístupu a odborným znalostem v oblasti inteligentních technologií může být dosaženo významných úspor energie a zlepšení komfortu pro hosty.


Fotogalerie


NABÍDKA ŠITÁ NA MÍRU PRO VÁŠ PROJEKT ZCELA NEZÁVAZNĚ

Stačí nám poskytnout několik základních údajů. My se s vámi co nejdříve spojíme a připravíme řešení šité na míru vašim potřebám.