Proč mít vlastní FVE


S fotovoltaickou elektrárnou si sami vyrobíte elektrickou energii pro vlastní spotřebu. Fotovoltaické články pracují po celý rok, dokonce i v zimě. 

V kombinaci s úložným bateriovým systémem nebo tepelným čerpadlem získáte nezávislost a cenovou stabilitu energie pro Váš dům a Vaši rodinu a ušetřete až 80 % nákladů na elektřinu


      -  O obsluhu elektrárny se nestaráte, všechno běží automatizovaně

      -  Ochráníte se před růstem cen energie

      -  Hodnota a atraktivita vaší nemovitosti se zvýší

      -  Zajistíte si energetickou bezpečnost

      -  Získáte lepší pocit z energie budoucnosti


Snížení nákladů 

Za elektrickou energii ušetříte až o 80%.

Instalaci si můžete pořídit za hotové nebo vám pomůžeme získat výhodný úvěr na vaši instalaci.


Individuální řešení přímo pro vás

Vytvoříme vám individuální a komplexní řešení pro váš dům, vaše potřeby a nejvýše optimalizovaný výkon. 

Šetříte přírodu a získáte nezávislost

Výrazně snižujete uhlíkovou stopu.

Výpadek proudu vás už nebude trápit. 

Záruka

 25 let na solární panely

10 let na střídače

Realizace na klíč

Elektrárnu vám zhotovíme po celé České republice. Instalaci provedeme a podáme žádost o připojení k distribuční soustavě.

Dotace až 225 000,- / 285000,-

Vyřídíme za vás dotaci z programu Nová zelená úsporám. Zajistíme dokumentace a vyřízení veškeré administrativy.

Proč s námi?

  -   Používáme jen ty nejkvalitnější systémy se všemi bezpečnostními prvky - protipožární,                               protipřepěťové komponenty.

  -   Ručíme za kvalitu komponent - spolupracujeme s předními světovými výrobci - SWISS SOLAR,                MEGASOL, SOLAX.

  -   Používáme špičkové nástroje pro návrh FVE - modelace řešení okamžitě odhalí slabá místa a                   potenciální rizika.

  -   Garantujeme odborně provedenou instalaci - montáže provádí naše společnost EVORA, s.r.o., která         projektuje a realizuje komplexní systémy ( + inteligentní řízení easy clever ) do domácnosti. Od               správné úpravy a rozvodu vzduchu, rekuperace, přes tepelná čerpadla po ucelené fotovoltaické             systémy.

  -   Díky tomu vám vždy vytvoříme přesné a hlavně funkční individuální řešení pro váš dům a vaše             potřeby.

  -   A to nejdůležitější... Neslibujeme vám "vzdušné zámky". U každého projektu zohledníme požadavky        zákazníka a možnosti v dané lokalitě, stavbě a umístění a vytvoříme unikátní řešení s                              maximalizovaným výnosem při optimální nákladovosti.Panely MEGASOL a SWISS SOLAR*

Solární moduly MEGASOL s vysoce inovativní technologií RearCon dosahují modulové účinnosti až 23,2 %.                                  To odpovídá světovému rekordu pro nejúčinnější komerčně vyráběný solární modul. Tmavá optika, žádné viditelné kontakty.

Těchto pět světových rekordů má zvláštní význam v individuálním opláštění solárních budov a střech.

  • Nejkompaktnější 400+ Wp solární modul
  • Nejúčinnější plně černý solární modul (celý černý povrch)
  • Nejúčinnější solární modul sklo-sklo (přední a zadní sklo)
  • Nejúčinnější bifaciální solární modul (výtěžek elektřiny zepředu a zezadu panelu navyšuje výkonost o 5-30%)
  • Nejúčinnější solární modul 1'500V (výhoda zejména pro velké projekty)


Životnost až 30 let

Švýcarský výrobce     * pro SKStřídače SOLAX

3,0 kW | 4,0 kW | 5,0 kW | 6,0 kW | 8,0 kW | 10,0 kW | 12,0 kW | 15,0 kW 

Společnost SolaX vyvinula řadu třífázových invertorů, které nemají v tomto odvětví konkurenci pro svou kvalitu, spolehlivost a účinnost. Třífázové invertory SolaX se mohou pochlubit širokým rozsahem napětí MPPT, který umožňuje větší sběr energie a mají maximální vstupní napětí 1000 V s maximální účinností 98,3 %. Třífázové invertory SolaX mají navíc krytí IP66, nemají žádný vnitřní ventilátor a dodávají se s volitelným "plug & play" WIFI. 

Záruka 10 let   Bateriové úložiště

Baterie jsou spolehlivé a bezúdržbové, umožňují ukládání a následnou vlastní spotřebu fotovoltaické energie. 

SolaX Power s potěšením oznamuje kompatibilitu s novým řešením vysokonapěťových baterií Triple Power. Triple Power, navržený a vyrobený společností SolaX, nabízí NOVÝ 5,8kWh model, který lze sériově instalovat až se 4 bateriemi umožňujícími 23kWh úložiště. Nový Triple Power zahrnuje nejnovější technologii LFP, která zajišťuje mnohem bezpečnější instalace s širšími teplotními tolerancemi. S 10letou zárukou a 90% hloubkou vybití je nová baterie Triple Power flexibilním, praktickým a vysoce výkonným řešením pro ukládání energie. 

Životnost více jak 10000 cyklů   |   Záruka 10 letChytrá nabíječka


Společnost SolaX Power uvedla na trh nejnovější nabíječky pro elektromobily. Nabíjejte své elektrické vozidlo doma ze solární energie pomocí nástěnného boxu SolaX smart home. Inteligentní domácí nástěnný box umožňuje zákazníkům skutečně maximalizovat využití generované sluneční energie v domácnosti, pokud mají elektrické vozidlo. Navíc s dotací NZÚ až 60 000,-.

NEJNOVĚJŠÍ REALIZACE

Rodinný dům Kociánka Brno

Rodinný dům Tupesy

Pasivní dům Rajhradice

Pasivní dům Tovačov

Pasivní dům Podlesí - certifikace PHI

Rodinný dům Hrušová... a další

JAK FVE FUNGUJE BĚHEM DNE

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Můžu si dovolit FVE?

Ano. A pokud si aktuálně nemůžete dovolit vydat jednorázově celou částku na FVE, existuje řada finančních institucí, které poskytují výhodné půjčky s dobrou dobou splatnosti a tím paradoxně snižují měsíční finanční zatížení domácnosti. Navíc si můžete každý rok z daní odečíst 15 % ze zaplacených úroků.

Díky úvěru nemusíte čekat, až si na úsporná zařízení naspoříte, a na energiích můžete tak začít šetřit hned.

Například: FVE s výkonem 9kWh vyrobí za rok elektrickou energii za cca 63000,- , ale na splátkách zaplatíte jen 31800,-. Ročně tedy ušetříte 30200,- z rodinného rozpočtu a přitom vám slouží vaše vlastní fotovoltaická elektrárna.

Vyplatí se fotovoltaická elektrárna?

Ano. Existuje mnoho výpočtů, které to dokazují. FVE se jednoznačně vyplatí na každém rodinném domě a návratnost je obecně při dnešních cenách el. energie s využitím dotací NZÚ,  5-7let.

Navíc při aktuální proinflační době se jedná o vynikající investici s vysokým ročním úročením a přitom vysoce konzervativním (bezpečným) způsobem investice.

Určitě využijte dotazníku na konce této stránky a my vám vypracujeme přímo pro vás na míru nabídku. Vždy bereme v potaz spotřebu domu, klientovy návyky a další parametry. 

Je moje střecha vhodná pro FVE?

Většina střech je vhodná. Panely lze orientovat téměř na všechny světové strany. Výjimkou je sever, kam panely nikdy kvůli sníženým výnosům neumisťujeme. Pro dosažení největších výnosů je samozřejmě ideální jižní orientace. Nicméně kombinace východu a západu rozloží výrobu elektrárny do celého dne, což pro většinu domácností může být vzhledem ke spotřebě, která má špičku jednak v ranních hodinách a jednak v pozdějších odpoledních či večerních hodinách, i velmi výhodné.

Zjistím, jestli dostanu dotaci předem?

Ano, jestliže podáte žádost o dotaci před realizací a splníte podmínky programu, obdržíte tzv. Vyrozumění o poskytnutí podpory, ve kterém se dozvíte, do kdy jsou vám rezervovány finanční prostředky.

Vyřizujete dotaci?

Ano, vyřizujeme dotaci z programu NZÚ. Konkrétní výši dotace pro Váš dům s vybraným řešením Vám sdělíme po technickém zaměření Vašeho domu. 

Kolik můžu reálně snížit spotřebu el. energie?

Například kombinací tepelného čerpadla a fotovoltaiky snížíte spotřebu odebírané elektřiny až o 80 %.

Co bude následovat, když se rozhodnu k pořízení FVE?

Je to jednoduché. Stačí vyplnit dotazník níže a my se vám ozveme s naším specializovaným týmem, který vám vše individuálně vysvětlí a celým procesem provede a absolutní většinu zařídí za vás.

1) Osobně vás navštívíme, zaměříme optimální umístění panelů a připravíme                      konečnou nabídku.

2) Vytvoříme za vás projekt, přihlášení fotovoltaiky do sítě distributora, vyřízení                  žádosti o dotaci, případně pomůžeme s financováním.

3) Namontujeme fotovoltaickou elektrárnu u vás doma. Potom náš revizní                          technik zkontroluje a otestuje funkčnost celého systému a předá vám revizní                zprávu.

4) Velmi jednoduše vás naučíme ovládat celý systém a zpracujeme odborný                      posudek. Veškerou dokumentaci odešleme na Státní fond životního prostředí pro        vyplacení dotace z programu Nová Zelená úsporám.

5) A je hotovo! O nic se dál už nemusíte starat. Plnohodnotný servis a dohled máte          zajištěn.

Instalujete i kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem a dalších zařízení

Ano. Evora CZ,s.r.o. je první společností v ČR, která vám propojí nejen FVE s tepelným čerpadlem, ale také s inteligentním řízením celé domácnosti i a rekuperační jednotkou s aktivní úpravou a filtrací vzduchu.

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

Stačí pár údajů a my se Vám ozveme a vše dořešíme individuálně