BUĎTE CHYTŘÍ A SOBĚSTAČNÍ

Postavíme Vám fotovoltaickou elektrárnu přesně na míru podle Vašich potřeb a požadavků.Proč mít vlastní FVE


S fotovoltaickou elektrárnou si sami vyrobíte elektrickou energii pro vlastní spotřebu. Fotovoltaické články pracují po celý rok, dokonce i v zimě. 

V kombinaci s úložným bateriovým systémem nebo tepelným čerpadlem získáte nezávislost a cenovou stabilitu energie pro Váš dům a Vaši rodinu a ušetřete až 80 % nákladů na elektřinu


      -  O obsluhu elektrárny se nestaráte, všechno běží automatizovaně

      -  Ochráníte se před růstem cen energie

      -  Hodnota a atraktivita vaší nemovitosti se zvýší

      -  Zajistíte si energetickou bezpečnost

      -  Získáte lepší pocit z energie budoucnosti


Úspora nákladů v domácnosti pomocí fotovoltaiky

Snížení nákladů 

Za elektrickou energii ušetříte až o 80%.

Instalaci si můžete pořídit za hotové nebo vám pomůžeme získat výhodný úvěr na vaši instalaci.


Individuální řešení přímo pro vás

Vytvoříme vám individuální a komplexní řešení pro váš dům, vaše potřeby a nejvýše optimalizovaný výkon. 

Šetříte přírodu a získáte nezávislost

Výrazně snižujete uhlíkovou stopu.

Výpadek proudu vás už nebude trápit. 

Záruka

 30 let na výkonnost solárních panelů

až 25 let na střídače

Realizace na klíč

Elektrárnu vám zhotovíme po celé České republice. Instalaci provedeme a podáme žádost o připojení k distribuční soustavě.

Dotace až 225 000,- / 285000,-

Vyřídíme za vás dotaci z programu Nová zelená úsporám. Zajistíme dokumentace a vyřízení veškeré administrativy.

Proč s námi?

 • Používáme jen ty nejkvalitnější systémy se všemi bezpečnostními prvky - protipožární, proti přepěťové komponenty.
 • Ručíme za kvalitu komponent - spolupracujeme s předními světovými výrobci - SWISS SOLAR, MEGASOL, SOLAX.
 • Používáme špičkové nástroje pro návrh FVE (PV*SOL premium) - modelace řešení okamžitě odhalí slabá místa a potenciální rizika.
 • Garantujeme odborně provedenou instalaci - realizuje komplexní systémy pro domácnosti včetně řízení.
 • Vždy vytvoříme přesné a hlavně funkční individuální řešení pro váš dům a vaše potřeby.
 • A to nejdůležitější... Neslibujeme vám "vzdušné zámky". U každého projektu zohledníme požadavky zákazníka a možnosti v dané lokalitě, stavbě a umístění a vytvoříme unikátní řešení s maximalizovaným výnosem při optimální nákladovosti.Panely MEGASOL

Solární moduly MEGASOL s vysoce inovativní technologií RearCon dosahují modulové účinnosti až 23,2 %. To odpovídá světovému rekordu pro nejúčinnější komerčně vyráběný solární modul. Tmavá optika, žádné viditelné kontakty.

RearCon znamená "zadní kontakt". Všechny dříve viditelné kontakty byly přesunuty zepředu dozadu. Tato technologie mění hru z hlediska výkonu, ceny, odolnosti a estetiky. 

 • Vynechání předních kontaktů vede k větší aktivní ploše článku a tím i vyšší účinnosti.
 • Nejúčinnější plně černý solární modul (celý černý povrch).
 • Nejúčinnější solární modul sklo-sklo (přední a zadní sklo).
 • Nejúčinnější bifaciální solární modul (výtěžek elektřiny zepředu a zezadu panelu navyšuje výkonost o 5-30%).
 • Nejkompaktnější 400+ Wp solární modul.


Záruka na výkon 30 let -  Evropská záruka - Švýcarský výrobce 


Panely SWISS SOLAR

NEJVÝKONNĚJŠÍ SOLÁRNÍ MODULY.


 • Vyšší výnos na plochu, nižší náklady na BOS, vyšší výkonové třídy a míra účinnosti až 21,57 %.
 • Technologie IBEX EiGER přeplňuje běžné krystalické solární články a moduly a nezahrnuje složitý nový design článků ani nevyžaduje speciální systémové komponenty.
 • Technologie IBEX EiGER funguje v zamračených, deštivých dnech, technologie HC snižuje negativní vliv na výtěžek způsobený mikrotrhlinami a stínem.

Záruka na výkon 30 let - Evropská záruka - Švýcarský výrobce


Střídač Alpha-ESS s bateriovým modulem

SPECIFIKACE SMILE-T10-HV

Jedná se o 10kW systém skladování energie s 8,2kWh vysokonapěťovým bateriovým modulem. Tento třífázový střídač používá modulární design ve stylu Lego, snadná instalace a rozšíření pro splnění různých požadavků až na 8,2 - 49,2 kWh. Se zárukou 10000 cyklů. 10letá zárukou na výkon baterie. Předpokládanou životností 20 let

Inteligentně ovládejte svůj systém, abyste maximalizovali vlastní spotřebu

Sledujte svůj systém 24/7 a upgradujte jej na dálku

Užijte si chytrou domácnost s kompatibilitou IoT  

Třífázový výstup - Invertor s nízkou hmotností - Schopnost UPS - Vysoká kompatibilita

 

Střídače SOLAX

3,0 kW | 4,0 kW | 5,0 kW | 6,0 kW | 8,0 kW | 10,0 kW | 12,0 kW | 15,0 kW 

Společnost SolaX vyvinula řadu třífázových invertorů, které nemají v tomto odvětví konkurenci pro svou kvalitu, spolehlivost a účinnost. Třífázové invertory SolaX se mohou pochlubit širokým rozsahem napětí MPPT, který umožňuje větší sběr energie a mají maximální vstupní napětí 1000 V s maximální účinností 98,3 %. Třífázové invertory SolaX mají navíc krytí IP66, nemají žádný vnitřní ventilátor a dodávají se s volitelným "plug & play" WIFI. 

Záruka 10 let   
Bateriové úložiště SOLAX

Baterie jsou spolehlivé a bezúdržbové, umožňují ukládání a následnou vlastní spotřebu fotovoltaické energie. 

SolaX Power s potěšením oznamuje kompatibilitu s novým řešením vysokonapěťových baterií Triple Power. Triple Power, navržený a vyrobený společností SolaX, nabízí NOVÝ 5,8kWh model, který lze sériově instalovat až se 4 bateriemi umožňujícími 23kWh úložiště. Nový Triple Power zahrnuje nejnovější technologii LFP, která zajišťuje mnohem bezpečnější instalace s širšími teplotními tolerancemi. S 10letou zárukou a 90% hloubkou vybití je nová baterie Triple Power flexibilním, praktickým a vysoce výkonným řešením pro ukládání energie. 

Životnost více jak 6000 cyklů   |   Záruka 10 letWallbox SOLAX

Chytrá nabíječka

Společnost SolaX Power uvedla na trh nejnovější nabíječky pro elektromobily. Nabíjejte své elektrické vozidlo doma ze solární energie pomocí nástěnného boxu SolaX smart home. Inteligentní domácí nástěnný box umožňuje zákazníkům skutečně maximalizovat využití generované sluneční energie v domácnosti, pokud mají elektrické vozidlo. Navíc s dotací NZÚ až 60 000,-.


Wallbox LOXONE 

Dynamické nabíjení z přebytků, Plug & Play

Nový Wallbox je perfektní pro energetický management. Stačí pár kliknutí a zařízení je připravené k práci, jednoduše Plug & Play.

Díky nedávným aktualizacím softwaru lze regulovat nabíjecí výkon Wallboxu v rozmezí 1,38 až 11 kW v závislosti na přebytku z fotovoltaických panelů. To znamená, že i při nízkém solárním zisku můžete svůj vůz naplnit 100% energií ze slunce.

Loxone Wallbox umožňuje dynamické nabíjení díky automatické regulaci výkonu od 1,38 do 11 kW. Kromě toho nabízí maximální flexibilitu díky své rozšiřitelnosti o řadu funkcí.  Integraci zajišťuje technologie Air, takže je zařízení připravené k práci během pár vteřin. Stačí pár kliknutí navíc a můžete naplno využívat energetický management od Loxone.


NAŠE REALIZACE

Rodinný dům Kociánka Brno

Rodinný dům Tupesy

Pasivní dům Rajhradice

Pasivní dům Tovačov

Pasivní dům Podlesí - certifikace PHI

Rodinný dům Hrušová... a další

JAK FVE FUNGUJE BĚHEM DNE

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Můžu si dovolit FVE?

Ano. A pokud si aktuálně nemůžete dovolit vydat jednorázově celou částku na FVE, existuje řada finančních institucí, které poskytují výhodné půjčky s dobrou dobou splatnosti a tím paradoxně snižují měsíční finanční zatížení domácnosti. Navíc si můžete každý rok z daní odečíst 15 % ze zaplacených úroků.

Díky úvěru nemusíte čekat, až si na úsporná zařízení naspoříte, a na energiích můžete tak začít šetřit hned.

Například: FVE s výkonem 9kWp vyrobí za rok elektrickou energii za cca 63000,- ( při ceně 7,-/kWh) , ale na splátkách zaplatíte jen 31800,- (model počítá s úvěrem na 20let a tím pádem i 20let přínosu). Ročně tedy ušetříte 30200,- z rodinného rozpočtu a přitom vám slouží vaše vlastní fotovoltaická elektrárna.

Vyplatí se fotovoltaická elektrárna?

Ano. Existuje mnoho výpočtů, které to dokazují. FVE se jednoznačně vyplatí na každém rodinném domě a návratnost je obecně při dnešních cenách el. energie s využitím dotací NZÚ,  5-7let.

Navíc při aktuální proinflační době se jedná o vynikající investici s vysokým ročním úročením a přitom vysoce konzervativním (bezpečným) způsobem investice.

Určitě využijte dotazníku na konce této stránky. Vypracujeme vám individuální nabídku pro vás. Vždy bereme v potaz spotřebu domu, klientovy návyky a další parametry. 

Je moje střecha vhodná pro FVE?

Většina střech je vhodná. Panely lze orientovat téměř na všechny světové strany. Výjimkou je sever, kam panely nikdy kvůli sníženým výnosům neumisťujeme. Pro dosažení největších výnosů je samozřejmě ideální jižní orientace. Nicméně kombinace východu a západu rozloží výrobu elektrárny do celého dne, což pro většinu domácností může být vzhledem ke spotřebě, která má špičku jednak v ranních hodinách a jednak v pozdějších odpoledních či večerních hodinách, velmi výhodné.

Zjistím předem, jestli budu mít nárok na dotaci předem?

Ano, jestliže podáte žádost o dotaci před realizací a splníte podmínky programu, obdržíte tzv. Vyrozumění o poskytnutí podpory, ve kterém se dozvíte, do kdy jsou vám rezervovány finanční prostředky.

Vyřizujete dotaci?

Ano, vyřizujeme dotaci z programu NZÚ. Konkrétní výši dotace pro Váš dům s vybraným řešením Vám sdělíme po technickém zhodnocení Vašeho domu. 

O kolik můžu reálně snížit spotřebu el. energie?

Například kombinací tepelného čerpadla a fotovoltaiky snížíte spotřebu odebírané elektřiny až o 80 %.

Co bude následovat, když se rozhodnu k pořízení FVE?

Je to jednoduché. Stačí vyplnit dotazník níže a ozve se vám náš specialista, který vám vše individuálně vysvětlí a celým procesem provede a absolutní většinu zařídíme za vás.

1) Osobně vás navštívíme, zaměříme stávající stav elektroinstalace a střechy a na základě toho navrhneme optimální umístění panelů a připravíme finální nabídku.

2) Vypracujeme pro vás projektovou dokumentaci, vyřídíme připojení fotovoltaiky do sítě distributora, podáme žádost o dotaci, případně pomůžeme s financováním.

3) Provedeme montáž fotovoltaické elektrárny na vašem objektu. Potom otestuje funkčnost celého systému a provedeme revizi.

4) Velmi jednoduše vás naučíme ovládat celý systém. Veškerou dokumentaci odešleme na Státní fond životního prostředí. A Vy už jen počkáte na vyplacení dotace Nová Zelená úsporám.

5) A je hotovo! O nic se dál už nemusíte starat. Plnohodnotný servis a dohled máte          zajištěn od nás.

Instalujete i kombinaci fotovoltaiky s tepelným čerpadlem a dalších zařízení

Určitě! Společně se sesterskou společností Evora CZ, s.r.o. Vám zajistíme kompletní řešení technologií (vytápění, chlazení, řízené větrání s rekuperací tepla, ohřev vody a jiné) a pomocí inteligentního řízení domácnosti LOXONE, vše propojíme do jednoho funkčního celku s propracovaným energetickým managementem.

Co znamená "Evropská záruka"

To je velmi důležitá informace, protože pokud nemáte poskytnutou EVROPSKOU ZÁRUKU, při jakékoliv poruše, musíte daný výrobek zaslat na vaše náklady například do Číny a to nedává smysl ani ekonomicky ani udržitelně. Vyžadujte EVROPSKÉ ZÁRUKY!

ZÍSKEJTE NABÍDKU NA MÍRU

Stačí pár údajů a my se Vám ozveme a vše dořešíme individuálně