ENERGETICKÝ MANAGEMENT S LOXONE

Výhody energetického managementu s Loxone

Loxone spojuje všechny komponenty v inteligentní budově. Díky mnohým otevřeným rozhraním je systém nekonečně flexibilní. To umožňuje globálně jedinečný a komplexně energetický management, který otevírá mnohé možnosti pro úsporu energie. 

Monitorování energie: 

Výroba, řízení, uchovávání, spotřeba a mnoho dalšího - s Loxone se všechny údaje z energetického managementu zobrazují efektivním způsobem.

Inteligentní ovládání všech spotřebičů

Loxone řídí distribuci energie v závislosti na úrovni výroby, poptávky, priority zařízení, přítomnosti členů domácnosti, předpovědi počasí a mnohých dalších faktorů. 

Méně CO2, více komfortu: Inteligentní management energie šetří náklady na energii, snižuje emise CO2 a poskytuje vyšší komfort. 

Už od 14 000 korun: 

Na vytvoření nejefektivnějšího systému řízení energie na světe je potřeba jen několik komponentů. I samotný Miniserver Go může stačit. 

Co je to energetický management?

Energetický management můžeme chápat jako kombinaci všech opatření, které se podílejí na dosažení požadovaného výkonu tak, aby se minimálně spotřebovala energie. Zvyšuje energetickou účinnost s důrazem na udržitelné snížení spotřeby energie, ať už v domácnosti nebo ve firmách. Nejdůležitějším cílem energetického managementu je optimální využití vlastní energie - obvykle z fotovoltaického systému. Inteligentní systém řízení energie dokáže s dosažením tohoto cíle velmi efektivně pomoci.


Proč je energetický management důležitý?

Efektivní a komplexní energetický management může významně přispět k ochraně životního prostředí a klimatu díky využívání potenciálu úspory energie. Výhodou je, že se šetří nejen životní prostředí, ale vyšší úroveň energetické účinnosti může rovněž výrazně snížit náklady na energii jako takovou. 

Jak funguje energetický management s Loxone?

Miniserver řídí inteligentní distribuci energie v závislosti na výrobě, potřebách a určených prioritách. Jedním z nejdůležitějších cílů je optimální využití vlastní energie - obvykle z fotovoltaického systému.

Inteligentní řízení energie všech zařízení

Spotřebiče, jako například myčka, je možné integrovat i do inteligentního managementu energie. Systém je aktivuje přesně tehdy, když se vyrobí dostatek elektřiny nebo když je jejich aktivace naléhavá.

Mimochodem: od verze 12 našeho bezplatného nástroje Loxone Config je možné spotřebiče Home Connect od společností Bosch, Siemens, Neff a Gaggenau jednoduše integrovat do jakékoli instalace Loxone.

Celá budova na dlani

Výroba energie

Integrujte fotovoltaický systém do inteligentní budovy a začněte cíleně využívat elektrickou energii vyrobenou ve vlastní režii. Díky inteligentnímu elektroměru energie systém Loxone pozná aktuální spotřebu elektrické energie a úroveň její výroby. Podrobnou statistiku je možné kdykoli zkontrolovat v aplikaci Loxone. 

Energetický management

V případě přebytku energie může systém automaticky spustit až 12 zátěží namísto toho, aby energii dodával zpět do sítě. Kromě toho může uživatel nastavit čas, kdy se má daný spotřebič (např. pračka) vypnout. Nebo do kdy musí nějaký spotřebič (např. bojler) split svůj úkol i když nebyl dostatek energie ze slunce.

Dobití energie

Na nabíjení svého elektromobilu využívejte elektrickou energii z fotovoltaiky, kterou jste vyrobili sami. Loxone vám umožňuje určit nabíjecí proud, spustit a pozastavit proces nabíjení a vybrat pevné časy nabíjení, abyste využili výhody nočního tarifu. 

Ochrana před přetížením

Loxone neustále monitoruje aktuální zatížení v budově. Pokud dojde k překročení maximálního povoleného výkonu, některé spotřebiče se odpojí a zablokují v závislosti na prioritě. To spolehlivě chrání před přetížením přípojky budovy a tedy "spadnutí" jističů. 

Další bezplatné funkce

Neefektivnímu plýtvání je konec. Loxone hlídá spotřebu energií za vás a včas vás upozorní na případný problém. 

Standby Killer

Inteligentní domácnost sama odpojí od sítě žrouty energie v podobě zařízení ve stand-by režimu (TV, Hi-Fi, video apod.). Například když opustíte dům nebo jdete spát.

Režim nepřítomnosti

Když nikdo není doma, domácnost se sama přepne do úsporného režimu. Sníží požadovanou teplotu či vypne světla a spotřebiče. 

Příležitost pro úspory

Podívejte se na statistiky kdykoli a kdekoli v mobilu či tabletu. Okamžitě vidíte, kde a kdy se spotřebuje nejvíc energie. 

Vytápění a chlazení

Největší úspory se skrývají v efektivním využívaní přírodních zdrojů. Sluneční záření může být v zimě skvělým sluhou a v létě zlým pánem. To druhé s Loxone naštěstí neplatí. 

Notifikace v aplikaci

Nechali jste otevřené dveře nebo okno? Loxone vás upozorní notifikací či hlasem z reproduktorů. Proč topit zbytečně? 

Perfektní systém na optimalizaci vlastní spotřeby energie


Tepelné čerpadlo


Provozní náklady tepelného čerpadla je možné výrazně snížit použitím energie vyrobené ve vlastní režii. Pokud má tepelné čerpadlo integrovaný systém ohřevu vody, může být použitý jako přídavný zásobník.


Oba tyto faktory vedou k vyšší ekonomické účinnosti FV systému se zvyšováním vlastní spotřeby, což zase šetří náklady na energii.


Skladování energie


Baterie ukládá přebytečnou slunečnou energií namísto toho, aby ji přiváděla zpět do sítě. Díky tomu je možné ji využít například po západě slunce nebo při výpadku proudu. Při využití vlastní energie to zvyšuje i úroveň nezávislosti na veřejné elektrické síti.

Při skladovaní energie se můžeme spolehnout na silné partnery, jakými jsou Tesla, Varta a Fronius. Tyto systémy je možné integrovat do jakékoli instalace Loxone pomocí několika kliknutí myší.

Monitorování energie

Domácí produkce energie, síťová správa, úroveň nabití baterií, spotřeba a mnoho dalších. S Loxone jsou všechny relevantní údaje o inteligentním systému energetického managementu vizualizované na energetickém monitoru a je možné je zobrazovat kdykoli a odkudkoli.

Individuální a podrobné statistiky poskytují užitečné informace a umožňují vám objevit další potenciál úspor energie a dále optimalizovat energetickou účinnost.

Produkty, které šetří energii

Všechny naše produkty jsou vyvíjené s ohledem na nízkou spotřebu energie. Nabízíme také široký sortiment speciálních produktů na úsporu energie a monitorování spotřeby. 

Programování

Ať už je to Loxone Config nebo aplikace: Zkušenosti z více než 175 000 projektů automatizace domácností a budov dělá naše softwarové ​​nástroje mimořádně efektivními. 

Modbus elektroměry

Modbus elektroměry pomáhají šetřit energii a poskytují Miniserveru informace o využívaní zdrojů.  

Rozhraní a rozšíření

Loxone nabízí řadu rozhraní pro integraci externích zařízení a jiných technologií. 

Smart Socket Air

Smart Socket Air je první inteligentní zásuvka s Loxone Air bezdrátovou technologií. Nabízí možnost ovládat vaši zásuvku bezdrátově. 

VAŠE BEZPLATNÁ KONZULTACE K PROJEKTU

Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.